Co vědět před cestou do Dominikánské republiky

All inclusive hotely a bílé pláže

Hotel Residence – Samana; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Dovolená v Dominikánské republice patří k nejlevnějším exotikám, které si můžete dopřát. Leteckých spojení je přes hlavní sezónu z Čech, Rakouska i Německa několik a lze zvolit i přímý let. Do země není potřeba vízum, povinné očkování a tak stačí si zkontrolovat platný pas a koupit si zájezd v předstihu nebo na lastminute.

V Dominikánské republice je o 5 hodin méně než u nás (v době zimního času).

S sebou si nabalte adaptér, jsou zde americké zásuvky. Dá se koupit i na místě v hotelu za cca 2 dolary.

Pláž Punta Cana, u hotelu Melia Caribe; Zdroj: Kateřina Dostálová

Pokud budete posílat pohled z dovolené, může se dostat do Čech až po vašem příletu. A aby došel nechte ho buď na recepci hotelu a nebo ho zaneste přímo na poštu v hlavním městě. Cena známky může být v každé prodejně jiná, nominální hodnota na ní není. K nám se dostane přes Atlantik v první třídě se společností Air France.

Spojení se světem budete mít díky vašemu mobilu a nebo internetu v hotelu. Cena se pohybuje kolem 2 dolarů za 30 minut.

Pláž Bayahibe, hotelu Viva Palace; Zdroj: Ivo Strouhal

Doprava na ostrově

Na hotelu dostanete informaci o pevných cenách taxi služby do nejžádanějších míst ostrova. Dohodnout si s taxikářem můžete určitě i jiná místa . Na kratší vzdálenost si vyzkoušejte přepravu v místním motoconchosu – mototaxíku. Jinak se nabídce svezení raději vyhýbejte. Lidé jsou zde chudí a turisté jsou lehkým cílem si vydělat. K zapůjčení auta potřebujete řidičský průkaz, kreditní kartu a musí vám být alespoň 25 let. Cena denní sazby je kolem 60–70 dolarů.

Sosúa ; Zdroj: sosua.com

Homosexuálně orientovaní jsou na ostrově tolerování a i hotely se na tuto klientelu zaměřují. Nejvíce ubytování tohoto typu u severního pobřeží, oblasti Sosúa a Caberete. Movité dámy zde uvidíte sem tam v doprovodu tzv. sanky-panky, pěkných, mladých mužů.

Počasí a teploty

V Karibiku jsou obecně malé teplotní výkyvy. Nejtepleji je v srpnu a to před den 35 stupňů a v noci 25. Nejchladněji v lednu 25 stupňů a v noci 19. Teplota vody má krásných 26 – 30 stupňů. Od května do října je takzvané deštivé období, při kterých mohou být bouře a hurikány. Severní pobřeží je deštivější než východní a jižní, nejvíce srážek spadne pak na poloostrově Samaná.
Nečekejte dlouhý soumrak, slunce zapadne coby dub. V zimně kolem šesté hodiny.

Dalším typickým znakem je vysoká vlhkost vzduchu 60–90 %. Když vám o dovolené sem tam zaprší, tak nezoufejte, příroda je díky tomu tady tak zelená a krásná.

Přečtete si i další zajímavý článek o Dominikánské republice a srovnání s Kubou

Letovisko Samaná; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...