Samaná, zátoky kam se stále vrací 5000 velryb

Poloostrov, kde jsou nejkrásnější pláže světa

Pláž poloostrova Samana; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Abyste se natlačili na plážích Bavara, zvolte klidnější poloostrov Samaná (dříve ostrov) na severu země. Klima je zde příznivé celoročně a nejlepší čas na návštěvu je evropská zima. Oproti jižním střediskům je zde vyšší podíl dešťových srážek. Pokud prší, jsou srážky obvykle krátké a silné. Únor a březen jsou zde nejslunnějšími a nejsuššími měsíci.

Severní pláže jsou nádherné, klidné a každoročně se umisťují v žebříčku nejkrásnějších pláží na světa. V jižní části pobřeží uvidíte v hlavní sezóně od ledna do března vyplouvat motorové čluny, které vám umožní zažít pozorování přes 5000 velryb, které do Samanského zálivu připlouvají na námluvy a porodit svá mláďata. Zde se nachází i předražený Cayo Levantado neboli ostrov Bacardi. Natáčela se zde reklama na karibský rum Bacardi a toto krásné jméno mu zůstalo.

Před cestou do Dominikánské republiky si přečtěte důležité informace.

Národní park Los Haitises; Zdroj: meiers-weltreisen.de

Určitě vás bude lákat návštěva naproti ležícího subtropického pralesa národního parku Los Haitises. Z korálového vápence se zde vytvořily stolové hory, které se tvořily před miliony lety na dně moře a vystoupily nad hladinu. Jsou útočištěm mnoha druhů ptactva a porostlé jsou rozsáhle mangrovníkem. Ve 40 milionů let staré Coral Hills existuje asi 60 jeskyní s nástěnnými malbami domorodých indiánských kmenů Taíos. Sloužili hlavně k náboženským ceremoniím.

Banány; Zdroj: jumbo.de

Centrem poloostrova je město Santa Bárbara de Samaná, živé město a obchodní centrum oblasti s denními trhy, kde si nakoupíte a nasajete známé i neznámé vůně.
S hluku davu můžete uniknout na neobydlené ostrovy Cayo Cayo Linares a Vigia.

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí v Dominikánské republice

    Nejvíce žádaná destinace v Karibiku. Na severu Atlantický oceán a na jihu Karibské moře.
  • Los Angeles znáte od mala

    Po dlouhém letu vystoupit do prosluněné Kalifornie, to je povedený začátek dovolené plné velkého dobrodružství. I když nepotkáte zrovna filmového hrdinu, i tak fotky budou hvězdné.
  • Nejlevnější Karibik s all inclusive

    Karibik je dobře dostupnou destinací pro trávení dovolené celoročně. Nejvíce žádaná je levná Dominikánská republika a pro někoho socialistická Kuba. Pro co se tedy rozhodnout?