Na Kubě berou stopaře

Varadero není Kuba

Kdy letět na Kubu? V listopadu končí období, kdy vás zde mohou překvapit hurikány. A před vánoci jsou ceny velice příznivé. Faktem je, že přijet před svátky domů opálený a pokračovat v dalším odpočinku o svátcích, to je víc než luxusní.

Pláž Varadero; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Začátek roku drží také ceny níž než obvykle. Počasí v měsících leden, únor a březen je bez srážek a cestuje sem nejvíce turistů. Počasí na Kubě, teplota vody zde

Přečtete si pro zajímavost i srovnání Kuby s Dominikánskou republikou.

Nekompromisní komunistické poměry se během pár let lehce uvolnili, a místní obyvatelé mohou podnikat v některých službách i pro turisty ( taxislužba, gastronomie..).

Nejčastějším cílem turistů je poloostrov Varedero s dlouhou, bílou, písečnou pláží. Síla oceánu a krása pláží vám poskytne mnoho sil a nabije energií. Alkohol a doutníky k tomu patří, jste přece v Karibiku.

Varadero je místo pro turisty a striktně odděleno od zbytku ostrova závorou a službami all inclusive. Jsou tu hotely všech kategorií a i ty 3* mají dobrou úroveň. Místní obyvatelé tu jen pracují, nežijí tu.

Pravá Kuba začíná za závorou.

Navštivte místa jako Vignales, Pinal de Rio, Trinidad a hlavně hlavní město Havana. Dostanete se tam i stopem:-) Místní vyhláška přímo přikazuje brát lidi co stopují, každý není tak bohatý, aby si opatřil auto.

Budete asi překvapeni, že vnitrostátní autobusová doprava je na vysoké úrovni. Klimatizované autobusy jezdí podle jízdního řádu a jízdenka vás vyjde na pár convertible pesos. Convertible pesos je měna pro turisty, Kubánci používají druhou měnu – pesos, kterou v bance ani obchodě nedostanete. Kurz je diametrálně jinde.

Takže hurá se ubytovat na Varaderu a odtud cestovat po ostrově. Je velký, zajistěte si dovolenou na Kubě minimálně na dva týdny.

Doporučujeme hotel Club Kawama, kvalitní a za dobrou cenu

Havana; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Nejlevnější Karibik s all inclusive

    Karibik je dobře dostupnou destinací pro trávení dovolené celoročně. Nejvíce žádaná je levná Dominikánská republika a pro někoho socialistická Kuba. Pro co se tedy rozhodnout?
  • Počasí na Kubě

    Óó Kuba sí! Ostrov, kde snad nebude nikdy zima. Subtropické podnebí nahrává dlouhé sezóně, rumu a tanci. Počasí na Kubě podrobně - teplota moře, teplota vzduchu.
  • Kam v únoru k moři

    V únoru je ideální čas se vydat za teplem. Pokud zvolíte Karibik nebo Asii, neprohloupíte. Na bližší destinace jako Egypt, si ještě nějaký měsíc počkejte.