Nejlevnější Karibik s all inclusive

Dominikánská republika versus Kuba

Letovisko Punta Cana; Zdroj: Kateřina Dostálová

Karibik je dobře dostupnou destinací pro trávení dovolené celoročně. Nejvíce žádané jsou demokratická Dominikánská republika a socialistická Kuba. Pro co se tedy rozhodnout, když na obou karibských ostrovech hotely nabízí dobré služby, servis a koupání?

Dominikánská republika je ráj s all inclusive

Punta Cana je letovisko s typickým bílým pískem a palmami skloněnými na pláží, na kterých si uděláte krásnou fotku. Hotelové komplexy jsou propojeny, a tak můžete zaráz využívat služeb třeba všech třech hotelů neomezeně. Pláže patří k hotelu a lehátka jsou zdarma.

Nejvíce zaplněné pláže jsou v letovisku Punta Cana a nejméně na severu v letovisku Samaná. Vybírejte pečlivě letovisko podle místa pobytu, ať si pak nepřipadáte jak na přeplněném koupališti.

Cena za dva týdny v 4* hotelu vás může vyjít jen na 30 tisíc korun. Vízová povinnost pro Čechy není, takže stačí naplánovat cestu i ze dne na den. Charterové lety a cesta s cestovní kanceláří je výhodná. Najdete i přímé lety.

Co vědět před cestou do Dominikánské republiky.

Kuba – socialismo o muerte

Socialismus nebo smrt vás vítá při přistání na letišti Varadero a toto letovisko je nejnavštěvovanějším letoviskem Kuby. Ceny na Kubě za jídlo nejsou drastické ani když budete na turistických místech hlavního města. V restauraci pro turisty (jsou i restaurace pro místní) zaplatíte 5 euro a najíte se za to a napijete dosytosti.

Po ostrově se dá cestovat individuálně, je zde bezpečno a ceny se s místními dají usmlouvat. I když ze zákona nesmějí – je tu komunismus, tak vás místní za dohodnutou cenu provezou svým americkým autem po ostrově a uvidíte za den plno krásných míst. Taxi služba je celkem drahá, jednodušší je využít místní autobusovou dopravu, ta je levná a autobusy na velmi dobré úrovni.
Kvalita ubytování je dobrá, i 3* hotely jsou v letovisku Varadero pěkné a pokoje velice prostorné.

Pláže letoviska Varadero; Zdroj: itsbilla.at

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí v Dominikánské republice

    Nejvíce žádaná destinace v Karibiku. Na severu Atlantický oceán a na jihu Karibské moře.
  • Počasí na Kubě

    Óó Kuba sí! Ostrov, kde snad nebude nikdy zima. Subtropické podnebí nahrává dlouhé sezóně, rumu a tanci. Počasí na Kubě podrobně - teplota moře, teplota vzduchu.
  • Na Kubě berou stopaře

    Kuba je roztančená, voní rumem a doutníky. Koupání na severu v oceánu nebo na jihu v moři, to je jen malá ochutnávka toho co tu najdete.