Počasí na Kubě

Nejlepší je Kuba - počasí prosinec, leden, únor, březen, duben

Kuba, subtropický ostrov v Karibiku je nejlépe navštívit od listopadu do dubna. Od května do října je tu období dešťů, teplota v tomto období dosahuje 30 stupňů a vlhkosti až 80%. V tuto dobu se ani zájezdy na Kubu nepořádají, je velká pravděpodobnost hurikánu, i když je Kuba na tuto variantu dobře připravena.

Co by vás mohlo o Kubě zajímat, zkušenosti z cesty.

Počasí Kuba; Zdroj: reise-klima.de

Počasí v MEXIKU, počasí v DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE, počasí na BALI.

Ostrov se začíná plnit od listopadu turisty, teplota zde ukazuje 28 stupňů a vlhkost 60%. Rozdíl mezi jižním pobřežím – Santiago de Kuba a severním pobřežím – Holguin, Havana, Varadero není nikterak velký. Snad sever vám poskytne o hodinu více slunečního svitu, ale na jihu méně prší (když už teda prší).

Mohlo by vás zajímat...

  • Na Kubě berou stopaře

    Kuba je roztančená, voní rumem a doutníky. Koupání na severu v oceánu nebo na jihu v moři, to je jen malá ochutnávka toho co tu najdete.
  • Nejlevnější Karibik s all inclusive

    Karibik je dobře dostupnou destinací pro trávení dovolené celoročně. Nejvíce žádaná je levná Dominikánská republika a pro někoho socialistická Kuba. Pro co se tedy rozhodnout?
  • Kam v únoru k moři

    V únoru je ideální čas se vydat za teplem. Pokud zvolíte Karibik nebo Asii, neprohloupíte. Na bližší destinace jako Egypt, si ještě nějaký měsíc počkejte.